O nás

 

Na světě jen jedna jediná firma, která umí vyrobit kvalitní patentovanou osmotickou membránu na H2O - americký FilmTec.       

Do Evropy se doveze kontejner, ten rozeberou různí montážníci a dávají mu různý kabátek. Stejná sestava lze pořídit v extrému za  40.000,- Kč. Pak je i plno různých firem, které mají cenu kolem 20.000,- Kč (plus každý půl rok náhradní předfiltry za 3.500,- Kč). Na druhou stranu jsou také dobrodruzi, kteří systém dokonale očešou a vyrobí velmi levnou, leč nefunkční sestavu kolem 3.000,- Kč (bez čerpadla a řídící automatiky).

U nás však zkušený pan inženýr soustavnou letitou praxí doslova "vytunil" dokonalý systém pro kliniky a pro domácnost modelem "Euroklinika" jenž nabízíme v nejhodnotnějším poměru cena/výkon již od 7.700,- Kč.  K tomu měření znečištění vody zdarma, abychom sledovali účinnost membrány. Ta vydrží různě dle kvality přívodní vody a intenzity použití: 2 - 15 let.  

Zrušili jsme přídavný zásobník vody, protože se v něm hromadí nečistoty, které membrána odfoukne při každém spuštění. Doporučujeme tedy raději jednou za den napustit džbán, nebo demižonek. Voda do něj teče pomalu. Standardně se 2,5 l džbánek napouští cca 10 minut, 5 l demižonek 20 min. Je třeba si uvědomit, že rozmotaná membrána má plochu jako fotbalové hřiště a prosakují skrz ní už jen čisté molekuly vody. Takže to chvíli trvá.

Montáž zvládne každý kutil. Je třeba odšroubovat pancéřovanou hadičku z roháčku pod dřezem a na ni nasadit mezikus s odbočkou (fitinka s přívodním ventilem) omotanou teflonovou páskou. Kdo si netroufne, tak je lepší tohle svěřit instalatérovi - práce na 10 minut. Zbytek se už jen zacvakávají hadičky (jsou jen 3) podle barev jako stavebnice dle přiloženého návodu.

Více o nás se také dozvíte v sekci proč právě osmózy

P.S. Našli se rýpalci, kteří  na internetu vygooglili i levnější sestavy. Ano, bez regulace, s nekvalitní membránou - ty mají velmi malou účinnost a propouští hormony a těkavé látky. Někdy si je pořizují akvaristé - taková MINI sestava by se dala u nás pořídit pod 1.000,- Kč, ale tudy naše vize nevedou :-)

 Zdraví vás spolehlivý a vždy progresivní tým 

Záznamy nebyly nalezeny...