Osmotická voda

Ve vodovodním řadu České republiky protéká jedna z nejkvalitnějších pitných vod na světě. Běžně dostupná voda má však jeden nedostatek - není absolutně čistá. V lidském těle proto nedokáže spustit zhruba čtvrtinu biochemických reakcí, které přispívají k dobrému zdraví. Kohoutková voda zahání žízeň, je třeba však počítat s tím, že dodává organizmu anorganické minerály, které je zanášejí. Občas i „zpestří“ jídelníček o hormony, ředila, bělidla nebo dokonce těžké kovy. Osmoticka_voda_1
 

V sedmdesátých letech minulého století byl v USA zahájen výzkum zdokonalování technologií úpravy vody s cílem dosáhnout její absolutní čistoty. Na rozdíl od filtrování byla vyvíjena technologie čištění. Filtry zachycují nečistoty, přes které prochází i čistá voda na výstupu. Ve skutečnosti je bohužel usazenými nečistotami voda znovu kontaminovaná, časem se klasický filtr ucpe a stává se nefunkčním. Nově vyvinutá technologie, která se nazývá rezervní osmóza, využívá osmotického napětí na polopropustné membráně, přes kterou projdou jen molekuly vody. Ty se shromažďují a na výstupu vytéká nejčistější voda dostupná na naší planetě. Díky rozšíření výroby klesly ceny čisticích soustav na přijatelnou cenu. Nyní je mimo NASA, amerického námořnictva a luxusních nemocničních zařízení mohou využívat také běžné domácnosti.

Reverzní osmóza, někdy nazývaná jako hladová voda, má ovšem i mnoho odpůrců. Technologie předběhla svou dobu a skeptici mají svým způsobem pravdu. Absolutně čistá voda má neuvěřitelně silné čistící schopnosti. Navazuje na sebe nečistoty, minerály, usazeniny a soli. Argumenty, že osmotická voda odvádí z těla minerály, jejichž nedostatek ohrožuje životy uživatelů, jsou opodstatněné jen částečně. Osmotická voda odvádí z těla minerály, ale jen ty, které se vyskytují v anorganické formě, bez komunikačních schopností. Organické formy minerálů zdravá tkáň nepustí. Pokud zařadíme do pitného režimu osmotickou vodu, měli bychom tělu dodávat organické, tedy živé minerály. To znamená jíst čerstvé ovoce a zeleninu, pokud možno s vysokým obsahem živin a bez chemie.

Osmotická voda se musí uchovávat ve skle. Její samočistící schopnosti jsou tak silné, že rozpouští i plasty. Výjimečně se dá krátkodobě skladovat v PET lahvi. Doporučená denní spotřeba jsou dva až tři litry denně.

 

ÚČINKY OSMOTICKÉ VODY:

• Vyplavuje anorganický vápník usazený v kostech. Ten nahradí organický - živý vápník, jehož zdrojem je například mák nebo zelené potraviny. Po půl roce užívání obnovuje pružnost kostí i u seniorů.

• Léčí osteoporózu, Achillovy šlachy

• Odplavením vápníku z cév vymizí příznaky sklerózy RO_voda

• Odstraňuje a doslova rozpouští metastázy a rakovinné útvary

• Intenzívněji a dokonaleji regeneruje tkáně, od chrupavky přes srdeční svalstvo až po vlasy

• Zvýrazní chuť a vůni použitých surovin při jejich tepelném zpracování

• Při úpravě jídel z ovoce a zeleniny nejsou živiny degradovány chemií

• Odstraňuje kamencové usazeniny

• Dětský organismus není zatěžován chemickými prostředky

• Zabraňuje tvorbě zubního kazu

• Předchází migrénám

• U lidí s nadváhou váže toxiny, které jsou z těla vyplaveny spolu s vodou na ně navázanou. Odstraňuje tuky i vodnatost nejen u otylých lidí, ale též u pacientů užívajících hormonální přípravky a léky

• Sportovcům po odplavení anorganických minerálů a jejich nahrazení organickými nehrozí kolapsy, infarkty a únava

 

autor článku: Stanislav Skřička z knihy opRAWme se