O nás

Na světě jen jedna jediná firma, která umí vyrobit patentovanou osmotickou membránu na H2O - americký FilmTec.  Dow_Chemical_Company_logo.svg

GDOW_75GPD               RO_membranes

Do Evropy se doveze kontejner, ten rozeberou různí montážníci a dávají mu různý kabátek. Ta stejná sestava lze pořídit v extrému za nehorázných 40.000,- Kč. Pak je i plno různých firem, které mají cenu kolem 17.000,- Kč (plus každý půl rok náhradní předfiltry za 1.500,- Kč). Na druhou stranu jsou také dobrodruzi, kteří systém dokonale očešou a vyrobí velmi levnou, leč nefunkční sestavu kolem 3.000,- Kč.

U nás však zkušený pan inženýr soustavnou letitou praxí doslova "vytunil" dokonalý systém pro kliniky a pro domácnost modelem "Euroklinika" jenž nabízíme v nejhodnotnějším poměru cena/výkon již od 8.000,- Kč. Výsledná cena kolísá +/- 200,- Kč, podle kurzu dolaru. Jako bonus dodáváme také každý půlrok náhradní předfiltry - všechny tři za 450,- Kč. K tomu měření stavu vody zdarma, abychom sledovali účinnost membrány. Ta vydrží různě dle kvality přívodní vody a intenzity použití. Standovi S. vydrží 2 roky - má agresivní vodu ze studny a Petr M. ji má například 7 let.  

Zrušili jsme přídavný zásobník vody, protože se v něm akorát hromadí nečistoty, které membrána odfoukne při každém spuštění. Doporučujeme tedy raději jednou za den napustit džbán, nebo demižonek. Voda do něj teče pomalu. Standardně se 2,5 l džbánek napouští cca 10 minut, 5 l demižonek 20 min. Je třeba si uvědomit, že rozmotaná membrána má plochu jako fotbalové hřiště a prosakují skrz ní už jen čisté molekuly vody. Takže to chvíli trvá.

Montáž zvládne každý kutil. Je třeba odšroubovat pancéřovanou hadičku z roháčku pod dřezem a na ni nasadit mezikus s odbočkou (fitinka s přívodním ventilem) omotanou teflonovou páskou. Kdo si netroufne, tak je lepší tohle svěřit instalatérovi - práce na 10 minut. Zbytek se už jen zacvakávají hadičky (jsou jen 3) podle barev jako stavebnice dle přiloženého návodu.

Více o nás se také dozvíte v sekci proč právě osmózy

P.S. Našli se rýpalci, kteří  na internetu vygooglili i levnější sestavy. Ano, bez regulace, s čínskou membránou - ty mají poloviční účinnost a propouští hormony a těkavé látky. Někdy si je pořizují akvaristé - taková MINI sestava u nás stojí 1.000,- Kč, ale pro pitný režim jsou to vlastně vyhozené peníze...:-)

 Zdraví vás spolehlivý a vždy progresivní tým Osmozy_cz